Általános iskolai beiratkozás módja a 2020/2021-es tanévre – részletes tájékoztatás

Tisztelt Szülők!

A 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozás két szakaszban valósul meg:

Beiratkozás 1. szakasza

2020. április 6. 0:00 óra és 2020. április 24. 24:00 óra között azok a szülők adhatják be beiratkozási kérelmeiket az adott iskolába, akik

• nem állami fenntartású általános iskolába, (pl. alapítványi, egyházi)
  • vagy állami fenntartású, de körzettel nem rendelkező (pl. tagozatos) általános iskolába kívánják gyermeküket beíratni. (Pl. nem diósjenői lakosok, de hozzánk, a Szentgyörgyibe szeretnék beíratni gyermeküket.)
  • Ennek folyamata megegyezik a 2. szakasz ügyintézésével, csak április 24-ig kell megtenni!

A mi iskolánkkal kapcsolatos adminisztratív feladat:

• A beiratkozás első szakaszában feltöltjük a KRÉTA rendszerbe a körzetünkbe tartozó gyermekek listáját. Ez még csak regisztráció, nem felvétel!

Beiratkozás 2. szakasza

2020. április 28. 0:00 óra és 2020. május 15. 24:00 óra között a szülők

• megerősítik a gyermek lakóhelye/életvitelszerű tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskolába történő felvételt,

Ez a megerősítés lehet

1. vagy az iskola honlapján elérhető E-ügyintézés gomb segítségével egy (ideiglenes) regisztráció után,
  2. vagy az iskola email címén: diosjeno.iskola@gmail.com

Minkét esetben a következő adatokra lesz szükség a hivatalos dokumentumok alapján (születési anyakönyvi kivonat, személyi igazolvány, lakcímkártya):

• Nebuló[1] családi és utóneve(i)
  • Születési családi és utóneve(i)
  • Nebuló anyja születési családi és utóneve(i)
  • Nebuló oktatási azonosító száma (az óvodában kaptak)
  • Születési országa, születési helye, születési ideje
  • Anyanyelve
  • Állampolgársága
  • Lakóhelyének címe (teljes cím), ennek hiányában tartózkodási helyének címe
  • Törvényes képviselő (1) neve, rokoni kapcsolat jelölése (pl. apa), email címe, telefonszáma
  • Törvényes képviselő (1) lakóhelyének teljes címe
  • Törvényes képviselő (2) neve, rokoni kapcsolat jelölése (pl. anya), email címe, telefonszáma
  • Törvényes képviselő (2) lakóhelyének teljes címe
  • Etika tantárgy vagy Hit- és erkölcstan választása, ez utóbbi esetén felekezet is
  • Nevelési Tanácsadó vagy Szakértői Bizottság által hozott határozatok jelölése, ha van (pl. BTMN, SNI tanuló)

A 2020/2021. tanév első napján a fenti dokumentumokat be kell mutatni!

A beiratkozási folyamat lezárásaként 2020. május 16. és 2020. május 21. között az intézményvezetők meghozzák a gyermekek felvételével összefüggő döntéseiket és postázzák azokat.

Berki Péter

[1] A KRÉTA rendszer nevezi így a leendő tanulókat