A pályaorientációs nap alkalmából az 1. osztály a helyi önkéntes tűzoltókat látogatta meg.

A tűzoltók rengeteg új és érdekes dolgot meséltek a gyerekeknek. Elmondták, hogy tűzoltónak lenni nagyszerű dolog, de munkájuk veszélyes. Állandó készenlétben vannak, és amikor szükséges, azonnal az emberek segítségére sietnek. Céljuk, hogy testi épségünket és anyagi javainkat megvédjék.  Megtanultuk, hogy fő feladataikon kívül – ami a tűzoltás és a műszaki mentés – rengeteg más tevékenységet is elvégeznek. Segítenek eltűnt személyek felkutatásában, mentenek a magasból és a mélyből egyaránt.

Tapasztalataik és élményeik elmesélése után bemutatták felszerelésüket. Közelről megnézhettük ruházatukat és a jól felszerelt autóikat. Türelmesen bemutattak minden eszközt, és elmagyarázták, mi mire való, mikor használják.

A bemutató végén a gyerekek kipróbálhatták a tűzoltó autót, megnézhették a belsejét, felpróbálhatták a sisakot.

Nagyszerű élményben volt részünk.

Köszönjük szépen Szaszovszki János, Varga Ferenc, Kosdi Kálmán és a többi önkéntes tűzoltóink munkáját! Nemcsak a mai napot, hanem minden napot, amikor értünk dolgoznak, amikor értünk kockáztatják saját testi épségüket.

Koszecz Katalin tanító néni

Bartos Erika versével köszöntjük őket:

Bátor mind a tűzoltó,
veszélyes a dolga,
égő házban, erdőségben
a tüzet eloltja.

Bátor mind a tűzoltó,
mindennapok hőse,
Dúlhat a láng, dőlhet a füst,
nem riad meg tőle.

Bátor mind a tűzoltó,
tűztól, tűzig siet,
szirénázó piros autón
hozza el a vizet.