Asztalosműhely

A pályaorientációs nap alkalmából 8 tanulóval Kiss István bácsi asztalos műhelyébe tettünk látogatást. A mester már az udvaron várt bennünket és gyorsan beinvitált kicsi, meleg műhelyébe. A helyiség tele volt a munkájához szükséges gépekkel, eszközökkel és illatos faanyaggal.

Megmutatta, hogyan működik a satupad, a szalagfűrész, a csiszológép, a fúró és a gyalu. Láthattunk számos olyan régi szerszámot, amiket még tanuló korában készített és a mai napig is használ.
A hagyományos bútorgyártási módszerek mára sajnos háttérbe szorultak, ennek ellenére István bácsi sosem unatkozik. Sokan felkeresik, hogy készítsen balta-, kasza-, kalapácsnyelet, ablakkeretet, fakorlátot, virágtartót és egyéb fából készült szépségeket.
Ehhez a munkához pontosság, odafigyelés, kitartás és rengeteg türelem szükséges.
Köszönjük szépen ezt az emlékezetes délelőttöt és a sok türelmet, amellyel válaszolt a tanulók kérdéseire.
Koszecz Katalin tanító

A képeket itt lehet megtekinteni.