Tavaszi Túra 2026

Alsósok beszámolója

Május 28-án tartottuk idei tavaszi túránkat, amelynek helyszíne a Diósjenői Erdei Szabadidőpark volt. A Madarak és fák napjához kapcsolódóan tartalmas, élményekkel teli program várta az alsó tagozatos gyerekeket. Az időjárás is kedvezett: kellemes, napos délelőtt kísérte végig a kirándulást.

„Tavaszi Túra 2026” bővebben

Vármegyei siker a Hatvani István matematika versenyen

Méreg Virág Lúcia hetedik osztályos tanulónk tavalyi csodálatos eredményét megismételve ebben az évben is harmadik helyen végzett a megye legjobb matekosainak rendezett Hatvani István Matematika Versenyen. 

Szeretettel gratulálunk, nagyon büszkék vagyunk rád, Lúci!

Borsay Levente matematika tanár

Élmény alapú oktatás a természettudományos órákon

A tanév folyamán többször, bizonyos témakörökhöz csatoltan lehetőséget biztosítottam a tanulóknak az önálló kísérletezésre. A legtöbb kísérletet maguk választották, otthon készítették elő és az iskolában mutatták be. Míg néhány szemrevalóbb reakció tanári bemutatásra került, tananyaghoz kapcsoltan. Jó volt látni, hogy igazi élményt jelentett számukra ez a néhány óra, lexikális tudásuk pedig mélyebbé vált.

„Élmény alapú oktatás a természettudományos órákon” bővebben

1. helyezés az Országos Vers- és Prózaíró versenyen

Büszkeséggel és nagy örömmel számolunk be iskolánk, a Szentgyörgyi István Általános Iskola tanulójának országos sikeréről.

Furinda Laura Márta 7. osztályos tanuló részt vett az Országos Vers- és Prózaíró, Fotó és Diaporáma Versenyen. Laura a saját maga által írt, mély gondolatiságú és érett stílusú költeményeivel indult a megmérettetésen.

A neves szakmai zsűri döntése alapján Laura a 7. osztályosok rendkívül erős mezőnyében országos 1. helyezést ért el vers kategóriában. Ez a kiemelkedő siker nemcsak Laura tehetségét és szorgalmát dicséri, hanem iskolánk hírnevét is öregbíti.

Szívből gratulálunk Laurának a csodálatos eredményhez, és további sok sikert, valamint kifogyhatatlan ihletet kívánunk az alkotómunkájához!

Kertészkedés a harmadikosokkal

A fenntarthatósági nevelés részeként a harmadikosokkal két magaságyásban is dolgozunk. A gyerekek közösen ültettek hagymát, salátát, különféle fűszernövényeket és virágokat, miközben megtanulták, hogyan kell gondozni a növényeket, hogyan fejlődnek, és miért fontos a helyben termelt, felelős módon előállított élelmiszer.

A kertészkedés során megtapasztalják, hogy a fenntarthatóság nem elvont fogalom, hanem kézzelfogható, mindennapi cselekvés, amelyben ők maguk is aktív szereplők lehetnek. Minden egyes elültetett mag és palánta egy apró lépés afelé, hogy jobban értsék: a természet gondoskodást igényel, és a közös munka valódi értéket teremt.

A harmadikosok minden alkalommal lelkesedéssel és nyitottsággal vesznek részt a programokban. Öröm látni, milyen természetességgel fordulnak a környezetvédelem felé, és mennyire büszkék arra, amit közösen létrehoznak a magaságyásokban.

Betti néni

A többi képet itt lehet megtekinteni.