Élmény alapú oktatás a természettudományos órákon

A tanév folyamán többször, bizonyos témakörökhöz csatoltan lehetőséget biztosítottam a tanulóknak az önálló kísérletezésre. A legtöbb kísérletet maguk választották, otthon készítették elő és az iskolában mutatták be. Míg néhány szemrevalóbb reakció tanári bemutatásra került, tananyaghoz kapcsoltan. Jó volt látni, hogy igazi élményt jelentett számukra ez a néhány óra, lexikális tudásuk pedig mélyebbé vált.

A projekt legfőképpen ötödik osztályban lett sikeres a következő témákban:

  • Anyagkimutatás (szén-dioxid)
  • Légnyomás vizsgálata
  • Teafilter- rakéta
  • Newtoni- folyadék
  • Tejtűzijáték
  • Vulkánkitörés modellezése
  • Lávalámpa
  • A jód különleges halmazállapotváltozása
  • Talajvizsgálat
  • Papucsállatka tenyésztés és vizsgálat fénymikroszkóppal
  • Anyagvizsgálat digitális sztereomikroszkóppal

A képek is jól bizonyítják a lelkes munkát!

Köszönöm minden kedves diákomnak az érdeklődő, kitartó munkáját!

Hajdara Edit tanárnő

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük