Emlékezés ’56-ra

Iskolánk hagyományát erősítve idén is megemlékeztünk az 1956. október 23-i forradalomról és szabadságharcról. Az 5. osztály Dan Mária osztályfőnök rendezésében tartotta meg az ünnepséget. A sok próba és készülés meghozta az eredményt: színházi minőségű műsort kaptunk, amiben volt vers és próza, volt bírósági jelenet és tüntetés, valamint tökéletesen koraografált táncjelenet is. Az előadás legdrámaibb része talán mégis a Sztálin-szobor ledöntése volt.

Gratulálunk diákjainknak a tanárainknak a csodálatos és megható műsorhoz! Köszönjük a felkészítést Marica néninek és Adrienn néninek! Gabi néninek pedig a hangosítást!

Bízunk benne, hogy a hagyományosan kiváló megszerkesztett műsorok hatására diákjaink minden évben egyre nagyobb tudásra tesznek szert nemzeti ünnepeinkről.

Az iskolai előadáson készült képeket és videófelvételt itt lehet megtekinteni.

A komplett műsort a községi ünnepségen is előadták diákjaink.

https://diosjeno.hu/2023/10/23/oktober-23-i-megemlekezes/

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük