Gépüzem

Az MP Trend Kft-hez tíz tanulóval látogattunk el. A Sallai család és az üzem dolgozói nagy szeretettel fogadták kis csapatunkat. Elsőként az irodába invitáltak minket, ahol a számítógépes tervezőprogramba kaptunk betekintést. Itt láthattuk egy-egy gép tervezésének részleteit is. Ezután mentünk át az üzembe, ahol különböző gyártási folyamatokat néztünk meg, és láthattuk, hogy a CNC vezérlésű géppel hogyan készül el a megtervezett alkatrész. A gépet munka közben is szemügyre vehettük, és a gépkezelő ki is nyitotta nekünk az üvegajtót, így láthattuk az éppen készülő alkatrészt. Ezt követően átmentünk egy csendesebb üzemrészlegbe, ahol rolókat gyártanak, és egy szétszerelés alatt álló gépet is megnéztünk. Itt beszélgettünk a továbbtanulásról, és az üzemben való munkalehetőségekről.

Köszönjük szépen a lehetőséget, a vendéglátást a gépüzemben.

Kalocsai Enikő

A képeket itt lehet megtekinteni.