Iskolanyitogató foglalkozások

Iskolanyitogató programunk célja, hogy az iskolánkba jelentkező kisdiákok a szeptember elsejei kezdés előtt, még kötetlen körülmények között ismerkedhessenek az épülettel, a tanteremmel és a tanító nénivel. Ezzel is szeretnénk megkönnyíteni a leendő elsős gyerekek iskolai beilleszkedését.

Az első programon Betti néni a Sakkpalota világába kalauzolta a gyerekeket. A kézműves foglalkozáson mindenki elkészítette a saját koronáját. Léda nénivel érdekes interaktív feladatokat oldottak meg. Péter bácsitól tartalmas foglalkoztató füzetet kaptak ajándékba.
Bízom abban, hogy a foglalkozásokon szerzett jó élmények hatására majd felszabadult és bátorsággal teli elsősök kezdhetik meg tanulmányaikat szeptember elsején a Szentgyörgyi István Általános Iskolában.