Környezetvédelmi foglalkozás a Szentgyörgyi István Általános Iskolában

2019. november 15-én, pénteken délután Szilvácsku Zsolt a Magyar Natúrpark Szövetség alelnöke környezeti foglalkozást (környezet- és vízvédelem) tartott iskolánk felső tagozatos diákjainak. A program keretében (melyhez egy iskolai rajzverseny is kapcsolódik) diákjaink megismerkedtek sok új és érdekes információval, valamint játékos keretek között helyismereti „mini-versenyen” mutathatták be környezet- és helyismereti tudásukat. A verseny után a református templomhoz sétáltunk le, ahol az ott folyó patak és környezetének élővilágáról, élőhelyi összefüggéseiről, valamint a környezet védelméről hallhattunk sok hasznos információt. Ezután egy kis mozgás következett, és többféle ügyességi játékkal zártuk a délutáni programot. A gyerekek láthatóan jól érezték magukat, aktívan vettek részt a foglalkozáson, így élményekkel gazdagodva térhettek haza.

Köszönjük Szilvácsku Zsolt előadását és Berki Péter igazgató úr segítségét, melynek köszönhetően a program megvalósulhatott.

Busai Dávid kísérőtanár 

További képeket itt lehet megtekinteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük