Madarak és fák napja 2022

Herman Ottó javaslatára 1906 óta ünnepeljük a Madarak és fák napját május 10-én. „Évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében.” Ez az idézet tőle, a magyarországi tudományos madárkutatás megalapozójától származik. Iskolánkban is őrizzük ezt a hagyományt évtizedek óta.

Ebben az évben az alsó tagozatosokkal a Diósjenői Erdei Szabadidőparkba látogattunk el. Csodálatos időjárásra ébredtünk ezen a napon, így semmi sem ronthatta el a kedvünket. Izgatottan gyülekeztünk az iskola aulájában. Egy rövid balesetvédelmi oktatás után végre elindultunk. Kilenc óra felé érkeztünk meg a parkba, ezután a kis séta után kimondottan jólesett a táskákból előkerült szendvics, üdítő. A gyors reggeli után a gyerekek pillanatok alatt birtokba vették a park építményeit, játékait. Kötélpályán ereszkedtek le, mini golfoztak, mászókáztak, lebegő hídon közlekedtek. Az állatokat kedvelők tyúkokat, kecskéket nézhettek és nyuszikat simogathattak. Többen figyelték a fűben napozó gyíkokat, az avarban megbújó békákat, rovarokat. Kisebb csoportokban sétáltunk végig a tanösvényen, ahol megfigyelhettük a táj jellegzetes növényeit, valamint a park csodálatos építményeit. Észre sem vettük, olyan gyorsan elszaladt az idő és már indulhattunk vissza az iskolába ebédelni.

Mindannyiunknak nagyon jólesett ez a kellemes kirándulás.

Boros Szilárdné

A képeket itt lehet megtekinteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük