Magyar Széppróza napja

Idén iskolánk is csatlakozott a 2020-as Magyar Széppróza napi
rendezvénysorozathoz.

A 3-4. osztályosok Bíró Gergely és Mirtse Zsuzsa írók rendhagyó irodalomóráján, a 8. osztályosok pedig Tallián Mariann írónő előadásán vehettek részt. Öröm volt látni, hogy a gyerekek milyen fogékonyak a mai költők művei iránt. Hiszen nagy szükség van régi írók klasszikus műveire is, de a mai gyerekek mai élethelyzetére és problémáira sokkal jobban reflektál egy modern prózai mű. Ez meg is látszott a gyerekek csillogó szemein és az aktív hozzászólásaikban is.

Köszönjük a résztvevő irodalmároknak a nagyszerű foglalkozásokat, és köszönjük a Guttenberg Pál Népfőiskola vezetőjének, Pánczél András elnök úrnak a szervezést. Bízunk benne, hogy ezekkel az alkalmakkal tovább növelhetjük a gyerekek olvasás iránti kedvét.

A rendhagyó irodalomórákról készült képeket itt lehet megtekinteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük