Motivációs lépcső

Ha valaki nyitott szemmel jár a világban, több helyen lehet olyan lépcsőt látni, amin valamilyen felirat szerepel. Van, ahol reklámfelületnek használják, vagy tudás bővítésére is jó lehet, mint például szorzótáblaként vagy történelmi évszámok tanulására.

Már régóta foglalkoztatott a dolog, hogy mit lehetne kezdeni a lépcsőnkkel. Egy emlékem is eszembe jutott róla, amikor elsős kisiskolásként valamiért fel kellett mennem az emeletre. Az a sok betonlépcső olyan félelmetes és misztikus volt, mint az Olümposz hegye, aminek a tetején a „felsősök” uralkodnak. A napi munkák és a sok teendő között nehéz volt időt szakítani a tervezésre, kivitelezére, de a nyáron megvalósult Közösség-Tér-Település pályázat megerősített benne, hogy van értelme szép dolgokat alkotni; van értelme szebbé tenni környezetünket.

Kollégáimnak a balatoni továbbképzésen vetettem fel az ötletet, és – most is nagyon hálás vagyok nekik, hogy – egyből lelkesen és konstruktívan álltak a megvalósításhoz. Ötletbörzénk után 52 motivációs mondatot találtunk. Ebből lett végül leszűkítve 20-ra hiszen „csak” húsz lépcsőfokunk van. Ezek a következő mondtatok, amit alulról felfelé kell olvasni, mert a valóságban is úgy megyünk felfelé.

• Menj, küzdj az álmodért!
  • Büszkék vagyunk rád!
  • Egy csapat vagyunk, számíthatsz ránk!
  • Ha kéred, sokkal valószínűbb, hogy megkapod.
  • Hidd el, sikerülni fog!
  • Soha ne add fel!
  • Légy erős és bátor!
  • Bárki lehetsz, aki csak szeretnél!
  • Számít, hogy mit mondasz!
  • Légy hálás azért, amid van!
  • Ember küzdj és bízva bízzál!
  • A rosszat a jóval győzd le!
  • Legyél erősebb, mint a kifogásaid!
  • Vállalj felelősséget a tetteidért!
  • Élj minden emberrel békességben!
  • Tudj megbocsátani és bocsánatot kérni!
  • Mindenki hibázhat!
  • Mindenki jó valamiben!
  • Fedezd fel a világot!
  • Jó helyen vagy itt!

Bízom benne, hogy ezek a mondatok “betalálnak” tanulóink szívébe és motiváltabban fognak iskolába járni.

Ezúton szeretném megköszönni a Dekornet Kft. vezetőjének, Kiss Gergőnek, hogy egyből a kezdeményezés élére állt, és a tervezéstől a kivitelezésig önzetlenül támogatta a projektet.