Napirend-ajánlás felsősöknek

Kedves Szülők! Kedves Diákjaink!

   Mint arról bizonyára értesültek, a jelenlegi teljesen új helyzetben 2020. március 16-tól digitális oktatás lépett életbe hazánkban. Ez nem tanítási szünetet jelent, hanem a tanévi munka digitális eszközökkel és csatornákon való folytatását. Az iskolákat a tanulók nem látogathatják, tanáraink digitális eszközökkel folytatják a tanítást. Ez az új helyzet önöktől/tőletek is rugalmasságot, türelmet, együttműködést kíván. Fontos a felelősség kérdése is: a helyzet megoldásában elengedhetetlen a diákok és a szülők aktív közreműködése.

Szeretnénk segíteni nektek és szüleiteknek ebben az új helyzetben egy napirend-ajánlással, mely megkönnyítheti számunkra a mindennapokat.

 • 9 óráig: Ébredj fel, kelj ki az ágyból! Végezd el a reggeli teendőidet (mosakodás, reggeli, stb.)!
 • 10:00 óra: Kötelező feladatodnak tegyél eleget, nyisd meg a KRÉTA alkalmazást/email-fiókodat! Nézd meg, hogy az órarend szerinti tárgyaidnál milyen feladatokat adtak meg tanáraid! Kb. félóránként mozogj egy kicsit, szívj friss levegőt a szabadban.
 • 12:00 óráig: Oldd meg a feladatok egy részét!
 • 12:00 – 13:00 óra: Ebéd
 • 13:00 – 14:00 óra: Csendes pihenő, ami alatt alhatsz, olvashatsz, megnézheted kedvenc soro-zatod egy epizódját, stb.
 • 14:00 – 16:00 óra: Oldd meg a napi feladataid másik részét! Kb. félóránként mozogj egy kicsit, szívj friss levegőt a szabadban!
 • 18:00 – 21:00 óra: Beszélgess szüleiddel, vacsorázz, sétálj egyet, nézz egy filmet!
 • 21:00 óra: Ideje lefeküdnöd, hogy holnap kipihenten ébredj fel.

Elalvásig még olvashatsz, nézhetsz sorozatot, de ne felejtsd el, hogy másnap 9 óráig ki kell pihenned magad! Gondold át a napodat, fel is jegyezheted ezt egy füzetben, naplóban.

Néhány további hasznos információ:

 • Az M5 televíziós csatornán 8-11 óráig a felső tagozatos tantárgyakhoz kaptok segítséget, 11-12 óráig pedig idegen nyelvi órákat nézhettek.
 • Minden esetben figyelmesen olvasd el és értelmezd a feladatokat! Mindig a feladat utasításait kövesd.
 • Ha elakadsz a feladat megoldásával, ne add fel, lapozz vissza a korábban tanultakhoz és keresd a megoldáshoz vezető módszert. Ha esetleg így sem sikerül, visszaküldéskor jelezd tanárodnak, hogy mi volt a nehézséged.
 • Mindig pontosan tartsd be a feladatok megoldására adott határidőket!
 • Osztályzatok a visszaküldött feladatok alapján születnek majd, ezért legjobb tudásod szerint igyekezz megoldani ezeket.
 • A szabadidődben kerüld a csoportos találkozásokat, rendezvényeket!
 • Figyelj a változatos táplálkozásra, fogyassz sok friss gyümölcsöt és zöldséget. Gyakran és alaposan moss kezet! Minden nap menj ki többször is a szabadba, a friss levegőre. A rendszeres mozgás és a vitaminkészítmények szedése is erősíti az immunrendszert.

Feladataitok megoldásához sok sikert kívánunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük