Nemzeti összetartozás napja 2024

Iskolánkban kiemelt fontosságú a magyar nemzettudat erősítése és a hazafiasságra nevelés. Tanulóink a nemzeti ünnepeinken és a megemlékezéseinken évről-évre újra átélhetik a történelmi eseményeket, melyeket mindig szeretünk közel hozni hozzájuk. Idén a trianoni békediktátum aláírásának 104. évfordulóján rendhagyó módon nem műsorral kedveskedtünk diákjainknak, hanem interaktív módon aszfaltrajzolásra hívtuk őket az iskola Börzsönyi úti járdaszakaszára. Az osztályfőnöki és történelemórákon, majd a rajzórákon készítettük elő a tanulókat arra, hogy egy rajzban fejezzék ki, mit jelent számukra a trianoni tragédia és a nemzeti összetartozás.

Öröm volt látni, hogy a legkisebbektől a nyolcadikosokig mindenki meg tudta ragadni a témát, és szebbnél szebb művek születtek az aszfaltra. Az alkotás közben hazafias zeneszámokat hallgattunk, hogy minél összetettebb legyen a ráhangolódás. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, mert nem esett az eső, és ha így is marad, még néhány napig biztosan látni lehet a krétarajzokat az iskola előtti járdán.

Ezúton is köszönöm az előkészítő munkában részt vevő pedagógusok munkáját!

A további képeket itt lehet megtekiteni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük