Csollány Szilveszter DSE névadójának halálára

Szinte napra pontosan 21 évvel ezelőtt történt. Néhány héttel azután, hogy Sydney-ben megnyerte az olimpiát, eljött iskolánkba Csollány Szilveszter.

Mivel annak az olimpiának a versenyei szeptember második felében zajlottak, így tanulóinkkal minden nap megbeszéltük az előző napi versenyeket, sőt, volt, hogy tanítási időben együtt szurkoltunk egy – egy magyar versenyzőnek. Akkori bajnokaink közül talán Csollány Szilveszter győzelme volt a legnépszerűbb, ezért úgy gondoltam, hogy meghívom őt, mesélje el személyesen, hogy ő hogyan is élte meg ezt az olimpiát. Bevallom, nem számítottam rá, hogy az első hívó szóra igent mond – a kifogásokat vártam, hogy miért nem, az igenre nem voltam felkészülve!

Amit ígért, betartotta, a megbeszélt időben ott volt a zsúfolásig telt osztályteremben. Jó hangulatú, humoros, közvetlen stílusú előadást tartott pályafutásáról, sikereiről, kudarcairól. Akik ott voltunk, valamennyien a szívünkbe zártuk, felejthetetlen estét szerzett számunkra! Nem véletlenül adta Végh József, a Nógrád Megyei Hírlapban megjelent cikkének a címet: Meghódította a gyereksereget is.

Mivel akkoriban alakítottuk át iskolai sportkörünket diáksport egyesületté, így a hozzájárulását kértem ahhoz, hogy az új egyesület az ő nevét viselhesse. Ő ezt megtiszteltetésnek vette, és azonnal igent mondott a kérésre. Sport faliújságunkon attól kezdve ott van a Sydney-ben készült győztes fotója.

Amióta megjelent a hír, hogy fertőzött lett és lélegeztető gépre került, elfogott az aggodalom. Minden nap félve nyitottam ki a hírportálokat, nehogy az legyen a vezető hír, hogy….

Sajnos bekövetkezett a tragédia. Azóta az aggodalmam fájdalommá alakult át, érthetetlen, felfoghatatlan, megmagyarázhatatlan fájdalommá!

Köszönünk mindent, amit Tőle kaptunk, nevét, emlékét kegyelettel megőrizzük!

Nyugodj békében CSOLLÁNY SZILVESZTER!

Józsa Csaba (Csollány Szilveszter DS vezetője)

Köszönjük a képeket Hustyava Zoltánnak!