Tavaszi túra a Börzsönybe

2021. május 21-én, pénteken tavaszi túrát szerveztünk iskolánkban. Az elsősök a Jenői-tavat nézték meg. A 2-3-4. osztályok a Sváb-kastély mögötti parkban játszottak. A legkeményebb 7. osztályosok Csóványosra kirándultak Csaba bácsi vezetésével. A nyolcadikosok pedig a Play Kalandparkban szórakoztak.

Az ötödik és a hatodik osztály Péter bácsi vezetésével, osztályfőnökeikkel, Enikő nénivel és Dávid bácsival valamint Jani bácsival együtt a Závoz nyeregbe tett egy kisebb túrát. A kirándulás előtti sok eső némi aggodalomra adott okot, de aznap szép időnk volt és a terepviszonyok is jól alakultak. A Závoz nyeregből megcsodálhattuk a környék gyönyörű panorámáját, az ottani sziklagyep vadvirágait, melyeket élő ékszereknek is tekinthetünk. A Závozról még tettünk egy rövid túrát Kőszirtre, ahol komoly koncentrációt igényelt a terep. Ide már csak a bátrabbak jöttek fel, az óvatosabbak Jani bácsival lent maradtak a Závoz nyeregben. A könnyű ebéd után hazafelé is gyönyörű erdőkben vezetett utunk, majd kora délután érkeztünk vissza az iskolához.

Egy kellemesen fárasztó, látnivalókkal teli nap után jó élményekkel térhettünk haza.

Busai Dávid pedagógus

A tavaszi túráról készült képeket itt lehet megtekinteni.