Méhészeti előadás

A pályaorientációs napon az érdeklődő tanulók méhészeti előadáson vettek részt, melyet Varga Adrienn nógrádi méhész tartott. Kétféle kaptárt és egy ezekhez használatos füstölőt is megtekintettünk. Többek között egy speciális méhészruhát is láttunk. Adrienn néni sok képet vetített nekünk a méhészet alapjairól. A képekhez kérdések is tartoztak, amelyek megválaszolásával pontokat (cukorkákat) gyűjthettünk. A vetítés után ezeket összeszámoltuk, és akinek a legtöbb gyűlt össze, jutalomként kapott egy üveg virágmézet. A szerencsés nyertes Csuhara Zoltán 2. osztályos tanuló lett. Végül sokféle mézet megkóstolhattunk. A propoliszból is kaptunk, ami sokaknak nem ízlett, pedig nagyon egészséges. Nagyon jól éreztük magunkat. Mindenkinek tetszett az előadás, melyen sokat tanulhattunk a méhekről, a méhészetről.
A résztvevő tanulók nevében köszönjük szépen ezt a hasznos délelőttöt Varga Adrienn-nek.
Csomó Zsombor és Turóczi Levente

A képeket itt lehet megtekinteni.