Pályaorientációs nap – Rendőrség

Iskolánkba látogatott Pálinkásné Eigen Éva c. r.őrnagy asszony, a Rétsági Rendőrkapitányságtól, és interaktív módon bemutatta érdeklődő tanulóinknak a rendőr szakma sokrétűségét és kihívásait. Sok érdekes eszköz bemutatásával (gumibot, bilincs, golyóálló mellény, stb.) színesítette beszámolóját. A gyerekek nagyon élvezték a rendőrségi eszközök kipróbálását, különösen az ujjlenyomat-vétel tetszett nekik a legjobban. Az előadás közben még a rendőrségi autóba is beülhettek a gyerekek, ami külön kuriózum volt nekik.

Ezúton köszönjük Pálinkásné Eigen Éva c. r.őrnagy asszonynak a szakszerű bemutatót!

Az előadás sikerességét abban is lemérhettük, hogy a gyerekek milyen lelkesen készítették el a szakmabemutató plakátjukat.

A  nap végén elégedetten beszélgethettünk kollégáimmal arról, hogy ez a tanítás nélküli munkanapunk elérte célját: kiszélesítette tanulóink tudását, látószögét sok szakma iránt.

Berki Péter

A képeket itt lehet megtekinteni.