Napirend-ajánlás alsósoknak

Kedves Szülők! Kedves Gyerekek!

   Mint arról bizonyára értesültek, a jelenlegi teljesen új helyzetben 2020. március 16-tól digitális oktatás lépett életbe hazánkban. Ez nem tanítási szünetet jelent, hanem a tanévi munka digitális eszközökkel és csatornákon való folytatását. Az iskolákat a tanulók nem látogathatják, tanáraink digitális eszközökkel folytatják a tanítást. Ez az új helyzet önöktől/tőletek is rugalmasságot, türelmet, együttműködést kíván. Fontos a felelősség kérdése is: a helyzet megoldásában elengedhetetlen a diákok és a szülők aktív közreműködése.

Szeretnénk segíteni nektek és szüleiteknek ebben az új helyzetben egy napirend-ajánlással, mely megkönnyítheti számunkra a mindennapokat.

 • 9 óráig: Ébredj fel, kelj ki az ágyból! Végezd el a reggeli teendőidet (mosakodás, reggeli, stb.)!
 • 10:00 óra: Kötelező feladatodnak tegyél eleget, lépjetek be a KRÉTA alkalmazásba/email-fiókba/Facebook-ra! Nézzétek meg szüleiddel, hogy a tantárgyaknál milyen feladatokat adtak meg tanáraid! Kb. félóránként mozogj egy kicsit, játssz, szívj friss levegőt a szabadban.
 • 12:00 óráig: Oldd meg a feladatok egy részét!
 • 12:00 – 13:00 óra: Ebéd
 • 13:00 – 14:00 óra: Csendes pihenő, ami alatt játszhatsz, rajzolhatsz, alhatsz, olvashatsz, megnézheted kedvenc meséd egy epizódját, stb.
 • 14:00 – 15:00 óra: Oldd meg a napi feladataid másik részét! Kb. félóránként mozogj egy kicsit, játssz, szívj friss levegőt a szabadban! Szüleid biztosan szívesen segítenek.
 • 18:00 – 20:00 óra: Beszélgess szüleiddel, vacsorázz, játssz, nézhetsz mesét is! Beszéljétek meg szüleiddel, milyen volt a mai nap, hogyan sikerült a tanulás.
 • 20:00 óra: Ideje lefeküdnöd, hogy holnap kipihenten ébredj fel.

Néhány további hasznos információ:

 • Tanulást, gyakorlást hasznosan segítő weboldal pl. http://www.okosdoboz.hu/
 • Minden esetben figyelmesen olvasd el és értelmezd a feladatokat! Mindig a feladat utasításait kövesd.
 • Ha valami nem sikerül, ne add fel, lapozz vissza a korábban tanultakhoz és keresd a megoldáshoz vezető módszert. Ha esetleg így sem sikerül, visszaküldéskor jelezzétek tanítódnak, hogy mi volt a nehézség.
 • Mindig legyen kész időben a lecke!
 • Osztályzatok feleletek és visszaküldött feladatok alapján születnek majd, ezért mindig figyelmesen, ügyesen dolgozz.
 • A szabadidődben kerüld a csoportos találkozásokat, rendezvényeket!
 • Figyelj a változatos táplálkozásra, egyél sok friss gyümölcsöt és zöldséget. Gyakran és alaposan moss kezet! Minden nap menj ki többször is a szabadba, a friss levegőre. A rendszeres mozgás és a vitaminok szedése is erősíti az immunrendszert.

Sok sikert kívánunk!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük